esmaspäev, 16. september 2013

Varahommik Seli rabas/ Early morning in Seli bog

Eelmise pühapäeva hommikul äratas kell mind juba 3:34.
Kiire ülivarajane hommikusöök, kohv ja veeprotseduurid ning 4:30 ma tee ääres autot ootamas olingi.
Tunni pärast juba veidi enne koitu punetava taeva ootuses olime rabas.
Ja siis ta tõusiski. Kõik oli ideaalne nagu korduvalt unistanud olin: udu, selge pilvitu taevas, sügisesed värvid koos kanarbikuga, kaste maas ja tõusev päike.
Millised vaated, millised hääled! Kuulsime ja nägime ülelendavaid sookurgi. Ja nagu alati oli just siis vale objektiiv ees....
Kui päike juba kõrgemal oli, sai joodud kaasavõetud kohvi ja söödud veelkord hommikust. Kella 10-ks olin juba kodus, mälukaart fotosid täis.

Last Sunday morning, I woke up at 3:34 already.
Quick very early  breakfast, coffee, and water treatments, and 4:30, I look forward to the road for car.
One hour later just before dawn we were already in the bog.
And then he arose. Everything was perfect, as was repeatedly dreamed of: fog, clear sky cloudless, autumn colors along with heather, the dew on the ground and the rising sun.
What views, what voices! We heard and saw cranes flying over. And as always, it was just the wrong lens in front ....
When the sun was already high, got drunk coffee and eaten the breakfast again. At 10 o´clock I was already at home, a memory card full of photos.

Enne päikesetõusu
Before sunrise
















 Ja kui päike on juba kõrgel...
And when the sun is already high on ...


esmaspäev, 9. september 2013

Estonia teatrilaat 2013.a./ Estonia Theatre Fair 2013.a

Pühapäeval, 8.septembril toimus taas Estonia teatrilaat, suurejoonelisem kui eales varem. Ikkagi juubeliaasta. Estonia maja 100.aastapäevale pühendatud teatrilaata olevat sel aastal külastanud hinnanguliselt 13 000 inimest.
Anti ülevaade teatrikavast järgmisel ja ülejärgmisel hooajal.
Pildigalerii:

On Sunday, 8th September was once again Estonian Opera Theater Fair, spectacular than ever. Still anniversary. The Fair dedicated to Estonian Opera Theater House 100 th anniversary  was an estimated 13,000 visitors.
An overview of the theater program, and the next after the next season.
Photo Gallery:

Heli Veskus, Mart Madiste
 Helen Lokuta
 Oliver Kuusik
 Aare Saal
 Juuli Lill
 Janne Ševtšenko, Rene Soom
 Aivar Mäe VKG kiivriga
General manager Aivar Mäe
 Hortus Musicus
 Olev Ainomäe
 Estonia ballett/ Estonian ballet





pühapäev, 8. september 2013

Paunküla matkarajal/ Paunküla trail

Möödunud nädalavahetusel sai käidud Paunküla matkarajal. Looduslikult rikas ala, kus on nii mäeseljandikke, raba, metsa ja mitu järve. Kahjuks sai seal käidud keset päeva ja seega mitte parimal ajal pildistamiseks. Siin valik nähtust:


This past weekend I was in Paunküla trail. Naturally rich area with ridges, bogs, forests and several lakes. Unfortunately, there was traveled in the middle of the day and thus can not be the best choice at the time for taking photos.Here is the choice of these:








 Vettekukkunud puul kasvab väike mets.
Tree branch, which is submerged in water is growing small forest


Esimene öökülm Seli rabas/ The first frost in Seli bog

Laupäeva varahommikul käisin taas Seli rabas. Seekord oli temperatuur seal alla 0 ja õhk oli jäiselt külm, udune ja maa kergelt härmas. Seda maalilisem aga kõik tundus. Isegi külmetavad käed, sealt saadud kerge nohu ja valutav põlv ei vähenda saadud emotsioone...
Olen nagu narkomaan, täiesti sõltuvuses varahommikusest rabas. Ja ma ei jää kergesti sõltuvusse. Noorena suitsetasin, et huvitavamate meestega juttu ajada ülikoolis ja tööl. Siina eriti naisi ligi ei võetud aga suitsetajana kuulusid seltskonda. Kui aga keelati tööruumides suitsetamine ja selleks pidi õue minema, loobusin vähima vaevata päevapealt. Ka alkohol on teatud eluperioodil olnud igapäevane. Olin siis abielus alkoholi maaletooja firma ühe juhiga ja seetõttu oli seda kodus vabalt. Ka polnud eluperiood kerge ja nii enne lahutamist saigiu igal õhtul regulaarselt dringitatud. Koos abieluga 17 aastat tagasi lõppes ka see.
Aga varahommikutest rabas ei tahaks kuidagi loobuda mingitel tingimustel. Ootan juba järgmist doosi....

Early Saturday morning, I went again to Seli bog. This time, there was a temperature below 0, and the air was icy cold, foggy and frosty ground. All looked as picturesque. Even with cold hands, derived from mild runny nose and a sore knee does not diminish from the emotions ...
I'm like a drug addict, totally addicted to early morning because of the bog. And I do not fall easily addicted. When I was young I used to smoke and only because the most interesting guys were smoking and it was interesting to talk with them in the university and in the workplace.  If, however, when smoking inside the building was denied and we had to go out, I gave up from it immediately. Also, alcohol consumption has included in my everyday life for some time. I was married to one of the company's manager and distributor of alcohol and we had lot of alcohol at home for free. Relations were problematic in our marriage. Along with marriage also ended it 17 years ago.
But in the early morning in the bog I would not want to give up any circumstances. Waiting for the next dose
....